DUK
Patarimai
Patarimai dėl darbo su BAP
1. Įvedant pradinius sintetinius likučius per operacijų žurnalą, patartina:
– sąskaitas 271, 272 skaidyti prieš pradedant įvedinėti likučius, kadangi kiekviena valiuta apskaitoma atskirose subsąskaitose. Be to, atsiranda bei užsidaro atsiskaitomosios sąskaitos įvairiuose bankuose.
– skolų (tiekėjų/pirkėjų) bei materialiai atskaitingų sąskaitų skaidyti nereikia, kadangi sintetinis likutis įvedamas bendras (suminis), o analitinis skolų išdėliojimas yra nurodomas analitinėse kortelėse (pirkėjų/tiekėjų – kontrahentų kortelėse, materialiai atskaitingų asmenų – darbuotojų kortelėse).
2. Nenaudokite prekių ar kontrahentų pavadinimuose simbolių, pvz. apostrofo ir pan., kadangi kai kurie iš jų naudojami programavimo kalboje – programa gali neteisingai „suprasti” reikšmę.
3. Darykite rezervus atlikus didesnį darbą – rečiausiai kartą per savaitę. Rezervus būtinai rašykite į kompaktinius diskus arba į kitas laikmenas. Kompiuterio gedimo atvejais duomenis galite prarasti – iš kompaktinio disko duomenis galima bet kada atstatyti.
4. Darant keletą duomenų rezervų per dieną išsaugokite juos skirtingu pavadinimu, nes galite užrašyti duomenų rezervą vietoj esamo.
5. Atliekant nežinomą operaciją/komandą:
– padarykite prieš tai duomenų rezervą (Darbas > Duomenų rezervavimas > Rezervuoti). Iš rezervo galima bet kada atstatyti pirminę padėtį;
– paskaitykite apie operaciją/komandą programos vadove.
6. Vedant kelių įmonių apskaitą, t.y. turint daugiau nei vieną duomenų bazę, priskirkite kiekvienai iš jų atskirą rezervo pavadinimą (Parametrai > Nustatymai > Bendrieji III – Rezervo pavadinimo pradžia), pvz. „Edlonta”. Tokiu būdu programa siūlys rezervo pavadinimą Edlonta_2005_11_25 atliekant rezervavimo operaciją. Tokiu būdu išvengsite skirtingų duomenų rezervų įrašymo tuo pačiu pavadinimu.
7. Atliekant valiutines operacijas, suvedinėkite jas chronologine tvarka. Negalima perskaičiuoti valiutinio likučio pasikeitimo įtakos anksčiau, negu chronologiškai suvesta paskutinė valiutinė operacija.
8. Jei valiutinės sąskaitos Nr. sutampa su litinės sąskaitos Nr., prirašykite pabaigoje keletą simbolių, kad Nr. skirtųsi, pvz. prie dolerinės sąskaitos prirašykite prie numerio pabaigos USD.
Patarimai, užduodant klausimus elektroniniu paštu
* Prieš kreipdamiesi į konsultantą, įsitikinkite, kad pas Jus paskutinė (naujausia) programos versija.
* Suprantamai užvardinkite laišką atitinkančiu temą pavadinimu – taip, esant reikalui, paprasčiau surasti Jūsų laišką.
* Parašykite įmonės pavadinimą bei įmonės kodą, kadangi konsultuojame tik turinčius galiojančią prenumeratą vartotojus. Būtina nurodyti būtent pirkusio programos licenciją vartotojo duomenis.
* Pasirinkite konsultanto, atitinkančio Jūsų klausimo pobūdį, adresą:
darbo su programa buhalteriniai klausimai – pagalba@edlonta.lt,
instaliacija, techniniai programos klausimai, klaidos pranešimai ir pan. – pc@edlonta.lt, programos įsigijimo klausimai, sąskaitų išrašymas, registracija, palaikymo bylos– pardavimai@edlonta.lt,
programavimo darbai, pageidavimai – info@edlonta.lt.
* Klausimą formuluokite konkrečiai, naudodami programos terminologiją. Atminkite, kad konsultantai nemato Jūsų duomenų, todėl sunku atspėti tai, kas bandoma pasakyti – pateikite klausimą taip, kad jis būtų aiškus ir kitiems.
* Į buhalterinius klausimus, į kuriuos buhalteris turi žinoti atsakymą ir be programos, neatsakome. Tam yra VMI, Sodra, Darbo inspekcija, audito kompanijos ir pan.
* Jei klausimas liečia įvestus duomenis, tiksliai aprašykite problemą, nurodydami konkrečią informaciją – dokumento numerį, datą (periodą nuo… iki…), sumą, prekės kodą, ataskaitos pavadinimą bei jos formavimo parametrus ir pan. Būtinai prisekite duomenų bazės rezervą. Jei rezervas didesnis, kaip 5MB, jo el.paštu nesiųskite, o paprašykite pc@edlonta.lt sukurti Jums prisijungimą prie mūsų ftp serverio.
* Jeigu konsultantas užklausė kažkokios papildomos informacijos, tiksliai ją ir nurodykite.
Ko rašyti/daryti neverta:
* Nesiųskite to paties laiško kelis kartus, galvodami, kad jis nėra gautas – į laiškus reaguojama 48 val. bėgyje darbo valandomis. Jei problemos sprendimas komplikuotas ir užtruks, Jums pranešime. Be to, siųsdami tą patį laišką, rizikuojate būti įtraukti į pašto sistemos SPAM sąrašą. Nesiųskite to paties laiško visais adresais – iš to jokios naudos, tik be reikalo apkraunate konsultantus papildomu darbu ir palėtinate atsakymą į Jūsų problemą.
* Tokie klausimai, kaip pvz.: „Kodėl pas mane nesueina analitika ir sintetika 475,06 Lt – pažiūrėkite kame problema…” – net nenagrinėjami, kadangi duomenų audito neatliekame. Tokius neatitikimus gali patikrinti tiktai pats vartotojas, kadangi tai yra jo duomenys, jo pirminiai dokumentai, jo operacijos, kurias žino tik jis. Sprendžiame tik konkrečius klausimus pagal konkrečiai nurodytus dokumentus.
* Gerbkite kitus ir nerašykite „Laukiame skubios pagalbos…, Skubiai…” ir pan., kadangi skubios pagalbos laukia visi. Taip pat nesiųskite laiškų, pažymėtų „aukštu prioritetu“. Kadangi laiškai nagrinėjami eilės tvarka, todėl laiške nurodytas aukšto prioriteto statusas tikrai neperkels Jūsų laiško į eilės pradžią, tik atvirkščiai – į jos galą. Visi mūsų klientai yra lygūs.
* Nerašykite nesusijusių su darbu su programa dalykų.
* „Ką aš ne taip darau?” – į tokį klausimą galima atsakyti tik stovint už nugaros ir stebint kas ir kaip buvo daroma.